MÖBLER / Skåp & hyllor / HängskÃ¥p 13231025

nr 1323 1025

Thomas Sandell

(f. 1959), Sverige

Hängskåp, "Bröllopsskåp". Formgivet 1990 för Asplunds. Signerad, numrerad 199/200. Massivt trä, dörr av blyplåt. Bredd: 20. Djup: 19,5 cm. Höjd: 58,5 cm

Thomas Sandell, svensk arkitekt född 1959 i Jakobstad i Finland.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 27 april 2020
kl 20:58:15

25/4 10:13:51 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 27 apr

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Thomas Sandell

Läs mer om Thomas Sandell